Szkolenia – szansą dla pracowników i firm

Inwestycje w rozwój zasobów ludzkich są postrzegane jako najkorzystniejsza lokata kapitału oraz czynnik zwiększający konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku. Jak sprawić, aby szkolenia były nie tylko efektywnym narzędziem employer brandingu, lecz także przyczyniły się do realnego wzrostu kompetencji?

Reakcje pracowników na planowany udział w szkoleniu są bardzo różne. Jedni cieszą się z możliwości rozwoju, inni zaś uważają taki trening w miejscu pracy za stratę czasu. Czy programy szkoleniowe pracowników mają sens?

Obopólne korzyści

Pracodawcy, którzy decydują się na poniesienie kosztów na szkolenia pracowników, oczekują, że ich inwestycja zwróci się z korzyścią dla przedsiębiorstwa. Dlatego w przypadku kadry zarządzającej przeważnie decydują się na szkolenia podnoszące kompetencje miękkie i umiejętność skutecznego zarządzania personelem. Największą korzyścią z takiego szkolenia powinien być wzrost efektywności zarządzanych przez menadżerów zespołów. Pozostali pracownicy najczęściej wysyłani są na szkolenia specjalistyczne dopasowane do wykonywanego zawodu. Dzięki temu firma może podnosić jakość swoich produktów czy usług i tym samym budować konkurencyjność na rynku.

Szkolenia mają również za zadanie zwiększyć identyfikację pracownika z firmą i rozbudzić zaangażowanie.

Szkolić, szkolić i jeszcze raz szkolić!

W Polsce coraz częściej można zauważyć pozytywne tendencje w zakresie szkolenia pracowników. Dotyczą one zwłaszcza branż z tzw. rynkiem pracownika, w których niezmiennie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, a benefity szkoleniowe są oferowane jako uzupełnienie do atrakcyjnej pensji. Ale nie można zapominać o rozwoju zatrudnionych również w innych branżach. Co ważne, wdrażane programy rozwoju często nie odpowiadają na rzeczywiste potrzeby samych pracowników, jak i firmy. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby szkolenia były jak najbardziej zgodne z celami przedsiębiorstwa.

Holistyczna Akademia Biznesu VanityStyle to propozycja adresowana do pracodawców, którym zależy na rozwoju umysłowym i duchowym pracowników, a także budowaniu ich zadowolenia i wzmacnianiu pewności siebie. W ramach HAB przygotowano w najbliższym czasie następujące projekty szkoleń:

  • „Czy sukces to szczęście i spełnienie” (17 styczeń 2019)
  • „Komunikacja gender, czyli czy płeć mózgu istnieje?” (14 luty 2019)
  • „Kobiecość w biznesie: słabość czy siła?” (7 marzec 2019)
  • „Poczucie własnej wartości i pewności siebie” (11 kwiecień i 16 maj 2019)
  • „Komunikacja z kosmitami, czyli jak dogadać się z dziećmi” (6 czerwiec 2019)
  • „Autoprezentacja i przemawianie publiczne” (13 czerwiec 2019)

 Więcej na temat szkoleń: www.hab.edu.pl