TOP 10 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Magazyn Fast Company opublikował ranking “The Most Innovative Companies of 2016”, w którym znajduje się 50 najbardziej innowacyjnych firm.

Część firm wskazanych w rankingu jako innowacyjne, jest obecna w Polsce. Niestety, do tego elitarnego grona wciąż nie udało się wejść żadnej polskiej firmie. Czy w 2017 osiągniemy wreszcie sukces? Trzymamy kciuki. Tymczasem przedstawiamy Wam Top 10 najbardziej innowacyjnych firm roku 2015.

Pierwsze miejsce należy do BuzzFeed. To serwis internetowy uchodzący za wyznacznik reklamy natywnej, zapewniającej profity dla samego serwisu i reklamodawców. Według Fast Company serwis wstrząsnął światem mediów i pokazał wydawcom nową drogę biznesową.

Z kolei nieznana w Polsce CVS Health zarządzająca aptekami udostępnia klientom szereg aplikacji, m.in. takich które pozwalają skanować recepty z domu, przypominać o odbiorze leków z apteki, a potem np. o godzinach dawkowania leków.

W zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm świata 2016 dziwić może obecność restauracji Taco Bell. Sieć jednak nie próżnuje i tworzy niekonwencjonalne kampanie reklamowe. Sieć gastronomiczna znalazła się w zestawieniu również ze względu na obecność w mediach społecznościowych oraz własną aplikację, dzięki której można zamówić, zapłacić i odebrać posiłek omijając kolejkę.

Miejsce 1. BuzzFeed

Miejsce 2. Facebook

Miejsce 3. CVS

Miejsce 4. Uber

Miejsce 5. Netflix

Miejsce 6. Amazon

Miejsce 7. Apple

Miejsce 8. Alphabet

Miejsce 9. Black LivesMatter

Miejsce 10. Taco Bell